Máte v plánu mít na zahradě malý skleník a pěstovat v něm třeba okurky, papriky a rajčata? Když se řekne skleník, již samotný název napovídá, že jeho konstrukci tvoří kromě kovového rámu i sklo. Skleněné výplně jsou standardním řešením, ovšem existuje i možnost pořídit si skleník z polykarbonátu. Polykarbonátové skleníky disponují určitými přednostmi.
UV filtr – sklo přirozeně obsahuje UV filtr, který chrání rostliny před některými složkami ultrafialového záření. Některé polykarbonátové desky jej ale obsahují také, takže máte i v tomto skleníku zajištěnou péči o vaše rostliny.
Nízká hmotnost skleníků – polykarbonát je materiál velmi lehký, a díky nízké hmotnosti lze tyto konstrukce pokládat do míst s omezenou nosností, například na terasy či balkony. Polykarbonátové skleníky také snáze přemístíte, budou se vám lépe stěhovat z místa na místo v rámci vaší zahrady, anebo na jiný pozemek. Ke stěhování skleníků může docházet například v situaci, kdy si měníte s někým rodinný dům – vy bydlíte v Praze a chcete se přestěhovat na venkov někam do okolí Berounky, a dotyčný majitel nemovitosti u Berounky zas poptává bydlení v Praze.
Minimální riziko těžkého úrazu – k nejtěžším úrazům patří pořezání o sklo, skleněné střepy jsou natolik ostré a pevné, že mohou způsobit tepenné krvácení a jde tu o život. Jestliže se rozbije sklo ve skleníku, střepy budou rozeseté ve velké vzdálenosti od místa nehody a na některé můžete zapomenout a přehlédnout je, takže na ně pak třeba s odstupem času někdo šlápne bosou nohou. Drobné skleněné úlomky jsou hůře viditelné a jsou pak potenciálním nebezpečím pro každého, kdo se na zahradě pohybuje. Úlomky polykarbonátu spíše nepřehlédnete a hlavně nejsou tak nebezpečné, jako sklo. Tento materiál se také tak snadno nerozletí na tisíc kousků, jak je tomu u skleněných tabulí.