Z velké části to dělá hlavně filtrace. Ta by měla být kontrolována a občas pročištěna. Zde je totiž hlavní sídlo čistoty naší vody. Druhá věc je pak její kvalita. Což tedy znamená v praxi požívat přípravky, které filtrace sama od sebe nezvládne. Mikroskopické částice zachytit neumí, ty může zničit jen chemie, nebo něco, co se jí vzdálen podobá. Je třeba si uvědomit, co všechno do vody zaneseme my jako lidé a co všechno na hladině přistane díky větru. Pokud to vidíme, není problém to sebrat. Ovšem pokud to nevidíme…
Mohou to být mikroskopické částice různých pudrů, nebo dalších věcí, které používají převážně ženy. Dále jsou zde lupy z hlavy, nebo částečky prachu. Ty sem ovšem zanese i vítr nejen člověk. Vítr také přinese do našeho bazénu různé pyly a podobné věci. Pokud nejede filtrace, je to pak na pováženou. Spolu například s chlorem dokážou zabezpečit vodu a vysoké úrovni. Přesto všechno se nějaká ta nečistota dokáže usadit na dně bazénu. Tedy, pokud je voda klidná a nikdo se nekoupe. Takže ráno vidíme většinou na dně šedivý, nebo nahnědlý povlak. Jak se toho zbavit? Nejhorší nápad je vzít hadr a zkoušet se toho zbavit. Nestane se sice nic tak strašného, ale voda již kvalitní nebude nejméně šest hodin. Ne-li déle.
Na tohle musí nastartovat jedině vysavač, který si pěkně všechno nasaje do sebe a filtr to všechno zadrží. Samozřejmě, že sem tam něco unikne, třeba v rozích, ale to už bude takzvané neměřitelné minimum. Neškodné a neviditelné. Proto by měl být bazénový vysavač Chlorito součástí každé domácnosti, kde bazén je. Bez něj bude péče o vody složitější a zabere o hodně více času. A nikdy není vyloučeno, že bude voda naprosto dokonalá. Neváhejte proto ani chvilku a takový přístroj si objednejte přes internet, abyste nemuseli běhat po obchodech. Ty nejlepší najdete na webových stránkách, na které se dostanete kliknutím na odkaz zde.